Ігор Андрієвський

скрипаль, диригент

   Народився 8 червня 1959 року у місті Одеса (Україна) у сім'ї музикантів. Батько - Михайло Федорович, відомий музикант, керівник кількох оркестрів народних інструментів, викладач Одеського культурно-просвітнього училища по класу баяна та диригування. Мати - Рената Сергіївна, викладач по класу баяна в Одеській державній консерваторії ім.А.В.Нежданової. Сестра - Тетяна Михайлівна, талановита піаністка, Лауреат Міжнародного конкурсу, Заслужена артистка України, солістка Національної філармонії України.
   Навчався грі на скрипці у Одеській спеціальній музичній школі ім. П.С.Столярського та Одеській державній консерваторії ім.А.В.Нежданової, яку закінчив із відзнакою у 1982 році по класу скрипки викладача Павла Романовича Меламеда. У Одеській державній консерваторії ім.А.В.Нежданової проходив курс оперно-симфонічного диригування по класу викладача Віри Петрівни Базилевич. З 1985 до 1988 року навчався у асистентурі-стажуванні при Київській державній консерваторії у класі заслуженого діяча мистецтв України, професора Олексія Миколайовича Горохова. У 1988 році став лауреатом Українського конкурсу скрипалів ім. М.В Лисенка (III премія). У 1991 році захистив кандидатську дисертацію на тему "Виконавські засоби музичної виразності як інтонаційна система у сучасній скрипковій музиці". З 1992 року - доцент кафедри скрипки Київської державної консерваторії (зараз Національна музична академія України). У 1998 році закінчив НМАУ з фаху оперно-симфонічного диригування (клас Народного артиста України, професора Аліна Григоровича Власенка). Є засновником та беззмінним керівником Київського камерного оркестру "ARCHI" (перший концерт відбувся 28 березня 1991 року). Також, є засновником та першою скрипкою струнного квартету "ARCHI". З 1995 керує камерним оркестром студентів НМАУ. З 1999 року працює диригентом Ансамблю класичної музики ім. Б.М.Лятошинського при Національному Будинку органної та камерної музики України. У 1994-1997 роках двічі на рік проводив майстер-класи навчання скрипкової гри у місті Крагуєвац (Югославія). Є членом міжнародної організації викладачів - струнників "ESTA". В даний період є докторантом. Тема майбутньої докторської дисертації присвячена теорії скрипкового виконавства.
   Андрієвський постійно концертує як соліст, член квартету, диригент симфонічних, камерних оркестрів та хору. Систематично бере участь у міжнародних фестивалях "Київ–Музік-Фест", "Прем'єри сезону", "Форум молодих", що проводяться у Києві. Брав участь в інших міжнародних фестивалях ("Два дні та дві ночі нової музики" - Одеса, фестивалі у Литві, Німеччині, Польщі та Росії). Як диригент камерного оркестру "ARCHI" та соліст неодноразово гастролював у Німеччині. Як диригент Ансамблю класичної музики ім. Б.Лятошинського мав серію виступів в Іспанії (1999). У складі квартету "ARCHI" виступав на міжнародному фестивалі "Музичні вечори у Банській - Бистріці" (Словаччина, 1999 ).
   Як соліст систематично виступає у супроводі камерного оркестру "ARCHI", оркестру студентів НМАУ, Ансамблю класичної музики ім. Б.Лятошинського. Останнім часом мав виступи з симфонічними оркестрами Луганської філармонії, Національним симфонічним оркестром України. Постійно виступає у складі дуету скрипка-фортепіано зі своєю сестрою - Заслуженою артисткою України Тетяною Андрієвською-Боденчук. В репертуарі має декілька програм для скрипки соло.