УКРАЇНСЬКО-ШВЕЙЦАРСЬКА ФОРТЕПІАНОВА АКАДЕМІЯ
Біль, Швейцарія, 5-12 серпня 2001








 Опис: 

 

В ній брали участь 26 студентів з різних країн світу (Японія, Швейцарія, Корея, Україна) з них - 7 українських студентів: Ані Варданян, Олександр Перепелиця (Одеса), Олексій Стукаленко, Ілля Буяльський (Київ), Катерина Головко (Львів), Ольга Монах, Марія Міровська (Харків) отримали стипендії, для решти студентів уроки були платні.

 

Кожен студент отримав по 2 консультації у таких професорів:

Kлауc Гельвіг

Навчався у Детлефа Краузе в Ессені, Пьєра Санкана у Парижі тощо. Лауреат міжнародних конкурсів Гастролював по всьому світові, у тому числі виступав з оркестрами та в камерних концертах. Керує класом фортепіано у Вищій школі музики в Берліні, веде міжнародні майстерні. Його студента є переможцями багатьох змагань.

Христина Штайнеггер

Навчалася фортепіано у Берні та в Лондоні у Мечислава Горшовського, Альфреда Бренделя, Лазаря Бермана та Леона Флейшера. Гастролювала з концертами, записувалася на радіо та компакт-диски, більш ніж 20 років викладає фортепіано у Берні та Туні. Чимало з її учнів здобули перемого в конкурсах та відомі у світі.

Колет Цера

Народившися в Тунісі, навчалася в Парижі у Лазаря Лева та в Німеччині у Ганса Лей графа та Едуарда Штоєрмана. Професор Музичної академії в Дармштадті, веде міжнародні майстерні. Концертує, записується на телебаченні та компакт-дисках.

Кармелла Цепколенко

Народившися 1955 року в Одесі (Україна), закінчили музичну школу ім.Столярського та Одеську консерваторію (за класами фортепіано проф.Гінзбург та композиції проф. O.Красотова). Доцент композиції в Одеській консерваторії, Президентка Асоціації Нова музика та художній керівник міжнародного фестивалю „Два Дні й Дві Ночі Нової музики “ в Одесі. Авторка симфонічних та камерних творів для різноманітних складів виконавців, камерної опери “Доля Доріана”, а також вокальних творів у супроводі фортепіано та ансамблів. Видання записів на компакт-дисках. Володарка міжнародних премій з композиції.

 

Кожен робочий день закінчувався концертом , в якому лунала класична та сучасна музика.

В концертах активну участь брали українські студенти.

У розпорядженні студентів були 26 чудових класів, що були оснащені “Ямахами” и “Стейнвеями”. Репортажі про те як проходять майстер-курси транслювались компаніями місцевого радіо та телебачення.

 

Дуже цікавою була лекція доцента Одеської державної консерваторії ім.А.В.Нежданової, відомої української композиторки Кармелли Цепколенко, яка розповіла про виникнення та розвиток нової музики в Україні, про методику викладання композиції в Одеській консерваторії, про формування нової генерації сучасних композиторів. Лекція супроводжувалась виступами українських студентів-музикантів, які виконували твори відомих сучасних композиторів: Сергія Зажитька, Кармелли Цепколенко, Володимира Птушкіна та інших.

 

Заслуговує уваги і лекція професора Янсена (Франція). Вона була присвячена історії нової музики. Окрема увага була приділена творчості таких видатних композиторів, як Меcсіан та Штокгаузен. Деякі з їх творів виконувались українськими студентами, що було гармонійним доповненням до розповіді про нову музику.